Hannover-ing

...aneb jak se nám žije v Hannoveru, potažmo ve Springe

sobota 14. dubna 2012

Pátek třináctého

No ono to vlastně nepatří do pátku, protože se vše odehrálo po půlnoci, ale nechybělo málo. Chvíli poté, co jsme se všichni uložili ke spánku spravedlivých, nám někdo dole zazvonil na zvonek. Asi zase někdo, kdo si spletl patro, spíme dál. Jenže pan Grubby začal poštěkávat a než dostal výchovnou přednášku o zachovávání nočního klidu, přiřítili s velkým halasem hasiči. Nějaké děti venku křičely "Feuer, Feuer", a to s nadšením:-)

Jinak byl celkem klid, venku nebylo nic vidět, jenom se k nám doplazil kouř. Pro jistotu jsme se oblékli, ale když nám žádný fešný Soptík nezabušil na dveře, raději jsme se sami evakuovali před barák. Zde již postávaly hloučky sousedů, ale taky hloučky hasičů a policistů v celkem družném hovoru. A všichni se zájmem pozorovali tři postavičky v plné hasicí výzbroji, které pobíhaly po pavlači v druhém patře. Žádné šlehající plameny, ani valící se dým. Požár byl zřejmě rychle lokalizován a zlikvidován. Světlomety brzo pohasly, hasiči smotali hadice, zbylou vodu vycmrndali na chodník a obecenstvo se vydalo zpátky na kutě. Jeden pán byl zcela bos.

Kubík byl velmi nadšen. Jednak miluje uniformy a jednak v jednom z hloučků byla ONA. Aspoň už vím, proč má poslední dobu tendence vylizovat výtah a proč každé ráno nábožně očichává schody do dalšího patra. Šli jsme zpátky po schodech domů a před námi šla i ONA. Grubby vyvinul značné úsilí, aby se k objektu své vášně dostal a bral schody po dvou, ne-li po třech. Jeho náhle zjevení se v týlu skupinky, která šlapala schody před námi, ocenila jedna z dam takovým ječákem, že jsem měla obavy, že dole postávající policisté přiklušou vyšetřovat vraždu.

Ráno se noční požár trochu osvětlil. Evidentně někdo na pavlači druhého patra zapálil nákupní vozík, tedy něco v něm. S vozíkem to odneslo okno a dveře do jednoho bytu a navíc mají vymalováno. Načerno.

Žádné komentáře:

Okomentovat